Ozdabiając ogród pamiętajmy, iż najpiękniejsze ozdoby powinny tworzyć zgraną, harmonijną całość z zielenią i barwnymi roślinami w nim rosnącymi. Nie wystarczy ustawić kilka figurek granitowych, aby ogród zyskał wyjątkowy wygląd i indywidualny charakter. Znakomitą ozdobą mogą być fontanny. Zwykle są to fontanny wykonane z granitu – skały niezwykle trwałej, odpornej na działanie czynników zewnętrznych, twardej i jednocześnie urokliwej.

Zastosowanie fontann w ogrodach staje się coraz bardziej popularne. Modne są fontanny włoskie, ale ogromną popularnością w ostatnim czasie cieszą się fontanny ukształtowane w konkretne figury – jakieś zwierzęta lub postaci, a także figury przestrzenne.

Fontanny granitowe ze względu na różnorodność barw tego kamienia, można dopasować kolorystycznie do ogólnego wystroju ogrodu. Znakomicie podkreślą jego piękno. Dodatkowo warto również pomyśleć o oświetleniu takiej fontanny. Trzeba zastanowić się, w którym miejscu ją zainstalować. Czy będzie to punkt centralny ogrodu, czy może fontanna będzie przypominać raczej wodospad gdzieś w kąciku ogrodu, tworząc niezwykle przytulne miejsce na wieczorny odpoczynek za domem.


Leave a Reply